Dom Polski Żwirki i Wigury
Logo DPŻW i Klubu Ikar
Dom Polski / Polský Dům

Klub Współczesnych Kobiet

KLUB WSPÓŁCZESNYCH KOBIET to alternatywa do KWMBLM (Klubu Wspaniałych Mężczyzn bez Latających Maszyn). Powstał z potrzeby zapełnienia luki wiekowej pomiędzy Klubem Młodych (wszak to już nasze nastoletnie i dwudziestoletnie dzieci) i Klubem Kobiet połączonym z Klubem Seniora (do emerytury mamy jeszcze daleko). Krótko mówiąc: weszłyśmy w wiek średni i stworzyłyśmy pośrednie ogniwo międzygeneracyjne!

Spotkanie inauguracyjne odbyło się 26.3.2008 w Domu Polskim Ż. i W. na Kościelcu.

Regularne wieczory klubowe organizujemy zazwyczaj w ostatnią środę miesiąca (od godz. 19.00). W zimowym okresie mamy spotkania w drugą środę w miesiącu, aby z powodu ogrzewania nawiązać do „drugoczwartkowych” spotkań emerytów i KWMBLM. W okresie letnim jest różnie…urlopowo.

Naszą sztandarową imprezą jest WINOBRANIE (październik) oraz SZUKANIE KWIATU PAPROCI (czerwiec). Do ciekawych imprez należał też jak dotychczas Wieczór Orientalny, Andrzejki, Walentynki, obchody kolejnych rocznic KWK i mini spektakl Sabat Czarownic oraz prelekcja Natalii Fójcik na temat Nepalu. Oprócz tego urządzaliśmy jajecznice spotkania na temat zdrowia i urody, spotkania przy herbatce i mini brygady robocze w Domu Polskim. Brałyśmy udział w wystawie robót ręcznych, uczyłyśmy się wyplatać koszyki, tworzyć biżuterie z koralików, ozdabiać jajka wielkanocne drucikiem. Był kurs gotowania pierogów, wspólne odwiedziny teatru, impreza w Winiarni „U Czecha“ w Cieszynie.

Jesteśmy otwarte na wszelkie ciekawe pomysły i zapraszamy wszystkie chętne panie do poszerzenia naszego grona!